Haber

Beyşehir’de depremzede ailelerine manevi destek

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından Beyşehir’e yerleşen ailelere moral desteği veriliyor.

Beyşehir İlçe Müftülüğü tarafından yürütülen “Ensar muhabiri örneği Beyşehir kardeşliği” projesi kapsamında ilçede ikamet eden afetzedelerin ailelerinin evlerini ziyaret eden manevi destek ekibi, ailelerin bir arada yaşaması için yoğun mesai harcıyor. yalnız hissetme.

İlçe Müftülüğü bünyesinde oluşturulan manevi destek ekibi de ziyaret ettikleri evlerde çocuklara sahip çıkıyor, sohbet ettikleri ailelerin acılarına ortak oluyor.

Ekipler, depremde hayatını kaybedenler için ziyaret ettikleri evlerde Kuran-ı Kerim okuyup dua ederken, bu zorlu sürecin birlik ve beraberlik içinde aşılacağının altını çizdikten sonra hem ailelere moral veriyor hem de İslam kardeşliğinin önemini vurguluyor. .

Beyşehir Kaymakamı Akpınar aile destek merkezini ziyaret etti

Beyşehir Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar, ilçe merkezinde bir süre önce faaliyetlerine başlayan Aile Destek Merkezi’ni ziyaret etti.

Beyşehir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı bünyesinde kurulan merkezde açılan kurslara katılan kadınlarla birlikte merkeze gelen Akpınar, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kaymakam Akpınar’a ziyaretinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İbrahim Metin de eşlik etti.

baskalehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu