Haber

Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ndeki depremde 3 kişi hayatını kaybetti

Çin’in Sincan Uygur Özerk Bölgesi ile Kırgızistan sınırında dün akşam saatlerinde meydana gelen 7,1 büyüklüğündeki depremde en az üç kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Çin devlet medyasına yansıyan haberlerde 5 kişinin yaralandığı belirtildi.

Reuters haber ajansının haberine göre Çin Deprem Yönetimi, konuya ilişkin açıklama yaparak, depremin ardından başlatılan kurtarma çalışmalarının Deprem Yardım Merkezi ve Acil Durum Yönetimi Bakanlığı ile uyum içinde devam ettiğini belirtti.

DEPREMDEN 12 BİN 400 KİŞİ ETKİLENDİ

Depremin ardından Sincan demiryolları seferlerini durdurdu. Depremden 27 trenin etkilendiği belirtildi. Çin’in Weibo sosyal medya platformunda yapılan paylaşımlara göre deprem, Urumçi, Korla, Kaşgar, Yining ve çevresinde güçlü bir şekilde hissedildi.

Çin Deprem İdaresi, yerel saatle 02.09’da meydana gelen depremin merkez üssünün Çin’in Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ndeki Wushi bölgesi olduğunu ve depremin yerin 22 kilometre derinliğinde meydana geldiğini duyurdu. Depremin merkez üssünün 20 kilometre yarıçapındaki 5 köy olduğu belirtilirken, Türkiye saatiyle 14.30 itibarıyla herhangi bir kayıp bildirilmediği kaydedildi. Depremden 12 bin 400’den fazla kişi etkilendi. (DIŞ HABER)

derikajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu