Haber

Hukuk öğretmeni Ayhan Oğan diplomasını paylaştı: Uzaktan eğitim sosyolojisi…

Hukuki konularda sık sık görüşlerini dile getiren Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Ayhan Oğan’ın uzaktan eğitimle sosyoloji mezunu olduğu ortaya çıktı.

Ayhan Oğan, geçtiğimiz günlerde Can Atalay ile ilgili hak ihlaline ilişkin Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) kararına uymayacağını açıklayan Yargıtay 3. Ceza Dairesi’ne destek amaçlı bir açıklama yaparak suç duyurusunda bulundu. Anayasa Mahkemesi üyelerine karşı. Oğan, yargı hiyerarşisinde en üst yetkili mahkemenin Yargıtay olduğunu belirterek, “Anayasa Mahkemesi yargısal faaliyette bulunamaz. Esas itibariyle Anayasa Mahkemesi’nin, kanunların anayasaya uygunluğunu denetleme resmi yetkisi dışında bir yetkisi yoktur.”

CHP Kümelenme Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, Oğan’ın açıklamasına “Hukuk fakültesinin birinci sınıfından mezun olan adam yazmaz” diyerek tepki gösterdi ve şunları söyledi:

“Diyor ki: ‘Yargı hiyerarşisinde en yetkili mahkeme Yargıtay’dır’… Ben bu hükmü okuyunca hukuk fakültesi birinci sınıf mezunu bir adam bunu yazamaz. Geriye dönüp arkadaşımın yazısına baktım. Kayseri Endüstri Meslek Lisesi’nden mezun olduktan sonra eğitim fakültesine girdi, ikinci sınıfta da oradaydı. “Fakat görüyorsunuz ya arkadaşım, konu hakkında hüküm verme konusunda kendisini üst düzey bir otorite olarak görüyor. kanun. Bir siyasetçinin neden bilmeden hukuk hakkında konuşmaması gerektiğine dair bir örnek vermemiz gerekirse şunu da verelim. Bunu bir insan olarak önemsediğim için söylemiyorum. Bunlar AKP yöneticilerinin durumlarıdır.”

Bu tepkinin ardından Oğan, yeni bir mesaj göndererek İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi’nden aldığı sosyoloji diplomasını paylaşarak şu ifadeleri kullandı:

“Son 10 yılda 150’den fazla ulusal ve uluslararası konferansı bizzat organize ettim ve yönettim. 200’den fazla TV canlı yayınına katıldım. Hukuk Fakültesi’nde okuyarak avukat olabilseydim, üyeleri olurdu. Anayasa Mahkemesi üyesi olarak Türk Milleti adına kamunun avukatıyım.”

Oğan’ın paylaşımı sosyal medyada alay konusu olurken, bazı kullanıcıların yaptığı yorumlar şöyle:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu