Ekonomi

CW Enerji yeni kurulan panellerle 166 ağacı daha kurtaracak

ANTALYA (İGFA) –Türkiye ve Avrupa’nın en büyük güneş paneli üreticilerinden biri olan CW Power, Türkiye’de faaliyet gösteren bir firma ile yaptığı iş birliği kapsamında şirketin çatısına 1525,59 kWp gücünde güneş enerjisi santrali (GES) kurulumunu tamamladı. Şanlıurfa.

CW Power CEO’su Volkan Yılmaz, Türkiye’nin yenilenebilir enerji kaynakları açısından büyük bir potansiyele sahip olduğunu söyledi.

Yenilenebilir enerji kaynakları arasında özellikle güneş enerjisinin ön plana çıktığını belirten Yılmaz, “Gezegenimizdeki yaşamın da kaynağı olan güneş, çok önemli bir ısı ve enerji kaynağıdır. Güneş enerjisi temiz, güvenilir, yenilenebilir, çevre dostu ve en önemlisi sınırsız bir kaynak olması nedeniyle birçok uygulama alanına sahiptir. Güneş enerjisi elektrik üretiminden ısınmaya, sıcak su elde edilmesinden aydınlatmaya kadar çok geniş bir alanda kullanılabilmektedir.

166 AĞAÇ KURTARILACAK

“Güneşten aldığımız güçle hem firmaların bütçelerine hem de sürdürülebilir geleceğe katkı sağlıyoruz” diyen Yılmaz, “Şanlıurfa’da faaliyet gösteren bir firma ile de iş birliği yaptık. Şirketin çatısına kurulan 1525,59 kWp güneş enerjisi santrali sayesinde yılda yaklaşık 1 milyon 100 bin kilogram karbon salınımı önlenecek ve 166 ağaç kurtarılacak. Bir şirketi daha güneş enerjisi santrali ile donatmaktan ve sürdürülebilir bir dünyaya katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

haber-acipayam.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu